ارتباط با ماشین سازی اخبار درباره ما تولیدات ماشین سازی صفحه اصلی


ماشین سازی مهندس محمدی | طراحی و ساخت ماشین آلات و خطوط تولید

سیکلون سپراتور (Cyclone)

دستگاه ماشین سازی برای جداسازی غبار

سیکلون یا سیکلون سپراتور برای حدود چهار دهه بخش قابل توجهی از تولیدات این ماشین سازی را به خود اختصاص دادند. سیکلون های ماشین سازی مهندس محمدی، برای ارائه بالاترین راندمان ممکن در صنایع مختلف طراحی و ساخته می شوند. دانش سطح بالای به کاربرده در این سری از محصولات ما باعث شده تا این تجهیزات تبدیل به ابزارهایی بسیار موفق برای جمع آوری محصول و غبارگیری در طیف وسیعی از صنایع مختلف شوند. محاسبات دقیق لایه مرزی که در نتیجه تسلط مهندسان ما به دست آمده باعث شده تا سیکلون های ما تبدیل به ماشین هایی بسیار انعطاف پذیر شوند. در این واحد، هر سیکلون برای جداسازی غبار و محصول به صورت اختصاصی طراحی می شود. این کار اگرچه تا حدودی برای این واحد به سبب گسترده شدن تعداد طراحی های لازم، زمان بر می شود اما باعث شده تا سیکلون های این واحد تبدیل به ماشین هایی فوق العاده شوند که تمام اهدافی که برای آن طراحی شده اند، برآورده می کنند.


طراحی و ساخت سیکلون غبارگیر، ماشین سازی مهندس محمدی طراحی و ساخت انواع سیکلون غبارگیر و جمع آوری محصول

ماشین سازی مهندس محمدی یک واحد قدیمی و بسیار پرتجربه در زمینه طراحی و ساخت سیکلون های صنعتی با کاربردهای متنوع در صنایع گوناگون است. دامنه تولیدات ما در زمینه سیکلون صنایع غذایی و تبدیلی، صنایع دارویی و شیمیایی، صنایع کانی و معدن و همچنین صنایع تولید خوراک دام و طیور و آبزیان را در برگرفته است. به طور تقریبی هفتاد و پنج درصد سهم سیلکون های تولیدی این واحد به منظور غبارگیری و بیست و پنج درصد باقی مانده به منظور جمع آوری محصول در سیستم های انتقال پنوماتیک (جابه جایی محصول) و خشک کن های هوایی مورد استفاده قرار می گیرند. این موضوع سهم قابل توجه کاربرد سایکون ها در سیستم های غبارگیری را به خوبی نشان می دهد. مهندسان و متخصصان طراح سیکلون های ما، همواره در تلاش اند تا در هر طراحی خاص، نیاز به قطعاتی تجهیزاتی مانند قفل هوا را کاهش یا حذف کنند تا عملکرد سیکلون ساخته شده تا حد ممکن ساده تر شود. بنابراین، محدود بودن نیاز به قفل هوا از ویژگی های دیگر سیکلون های طراحی و ساخته شده توسط این ماشین سازی است. اشغال فضا ویژگی دیگر سیکلون های ماشین سازی مهندس محمدی که ناشی از طرح بهینه سازی این ماشین آلات است. مصرف حداقل انرژی (راندمان بالا) نیز مزیت دیگر سیکلون های ما است که در به سبب همین عملکرد بهینه سازی شده، به وقوع پیوسته است.


تنوع سیکلون سپراتور های این ماشین سازی از قطر 200 تا 3000 میلیمتر در بر می گیرد. سیکلون های ما می توانند به صورت موازی و یا با زاوایای مختلف نصب شوند. سیکلون های ما معمولاً برای جداسازی ذرات بزرگ تر از ده میکرون طراحی می شوند. با این وجود برخی از انواع سیکلون های ما توانایی جداسازی ذرات بزرگ از سه میکرون را نیز دارند. هزینه پایین سیکلون ها نسبت به بسیاری از انواع غبارگیرها و نیاز به حداقل ممکن تعمیرات و نگهداری برخی ویژگی های برجسته این ماشین های توانمند و کم هزینه است. راندمان سیکلون سپراتورهای به طور معمول بیش از 98% است.
در برخی از موارد خاص سیکلون سپراتورهای ماشین سازی مهندس محمدی از حرکت سیال بر روی جداره داخلی دستگاه استفاده می شود. در طراحی های ما، این نوع سیکلون ها در موارد بسیار خاص که جداسازی محصول به سبب خواص شیمیایی غبار، با دشواری هایی همراه است، استفاده می شود. از دیگر طراحی های سیکلون های خاص ما می توان به سایکلوفن های ما اشاره کرد که نمونه ی یک ماشین کامل برای غبارگیری در دشوارترین شرایط کاری است. سایکلوفن های در واقع ماشینی هستند که جریان هوای مورد نیاز برای ایجاد توربولان را به تنهایی تامین می کنند و نیازی به یک فن سانتریفیوژ جانبی ندارند. از دیگر ماشین های خاص ما در زمینه سیکلون صنعتی می تواند به کوره های سیکلونی اشاره کرد که با حداقل هزینه جریان های گرم یکنواختی برای خشک کن های صنعتی تولید می کنند.


ماشین سازی مهندس محمدی، تولید کننده سیکلون های صنعتی

مهارت و تسلط این ماشین سازی در طراحی و آنالیز مکانیزم سیکلون، باعث شده تا سیکلون های ما در زمینه مختلف غبارگیری، جمع آوری محصول و سیستم های گرمایش-سرمایش به نحو احسن عمل کنند و کارایی خود را اثبات کرده اند. در نخستین مرحله از طراحی سیکلون، مهندسان ما جنس محصول ورودی و یا غبار را به دقت بررسی می کنند تا خواص فیزیکی و شیمیایی موثر بر عملکرد سیکلون را شناسایی کنند در مرحله بعدی نیز محاسبات، طراحی و مدل سازی ها انجام می شود تا بهترین ابعاد سیکلون استخراج شود. این مرحله بسیار حساس و زمان بر است. در مرحله آخر نیز با استفاده از روش های ماشین کاری و ورق کاری عملیات ساخت توسط استادکاران و تکنسین های با تجربه انجام می شود. در تمامی مراحل حضور مستقیم مهندسان طراح این ماشین سازی، باعث دستیابی به بالاترین راندمان ها در سیکلون های طراحی و ساخته شده توسط این ماشین سازی می شود.


انواع سیکلون سپراتورهای ماشین سازی



سیکلون غبارگیری ماشین سازی
Dust Collection Cyclones

بخش قابل توجهی از تولیدات محصولات ما در زمینه غبارگیرها به سیکلون ها تعلق دارد. نداشتن قطعه متحرک که منجر به نبود استهلاک در این سری از غبارگیرهای ما شده، باعث شده تا عمده مشتریان ما در زمینه های مختلف صنعت به سیکلون ها تمایل بیشتری نشان دهند. از آن جایی که سیکلون سپراتور های ما به خصوص سری پر راندمان (high efficiency)، قابلیت های بالایی در تصفیه هوا از خود نشان داده اند، به طور معمول به صورت مستقل در خطوط تولید به کار برده می شوند. توانایی بالای ما در طراحی و ساخت سیکلون های غبارگیر بیش از هر چیزی مرهون تجربه چهار دهه ای ما در تولید این ماشین آلات توانمند است. راندمان بالا، انعطاف پذیری در عملکرد، اشغال حداقل فضا که منجر به سهولت بسیار در نصب و راه اندازی دستگاه های سیکلون غبارگیر ما شده، مهم ترین مزیت های این سری تجهیزات غبارگیر این ماشین سازی است. در حال حاضر سیکلون های غبارگیر ما در صنایع مختلف غذایی-تبدیلی، دارویی-شیمیایی، کانی و معدن و همچین خوراک دام و طیور و آبزیان با زمینه کاری مختلف به کار برده می شود.

دستگاه سیکلون غبارگیر ساخت ماشین سازی مهندس محمدی


سیکلون جمع آوری محصول ماشین سازی
Product Collection Cyclones

دومین کاربرد گسترده سیکلون سپراتورهای ما پس از غبارگیری، جداسازی محصول از جریان هوا در خطوط انتقال پنوماتیک (جابه جایی محصول با جریان هوا) است. سیکلون سپراتورهای ما به سبب همخوانی کامل با مشخصات خطوط انتقال که مرهون طراحی اختصاصی آن هاست، بالاترین راندمان جداسازی را ارائه می دهند. این موضوع باعث شده تا راندمان انتقال خط پنوماتیک نیز افزایش پیدا کرده و مصرف انرژی نیز کاهش پیدا کند. در برخی از موارد خاص، از سیکلون های جداسازی این ماشین سازی، مکانیزم اجکتوری تعبیه می شود تا راندمان جداسازی برای محصولات ریز افزایش دهد. سیکلون های جمع آوری محصول ما به صورت غالب قادر به تفکیک بسیاری از محصول ها با راندمان 100% هستند. در حال حاضر، دامنه تولید سیکلون های جداسازی محصول ما بین 60 CFM تا 6000 CFM است. یکی از دلایل مزیت سیکلون های جداساز محصول ما در نقاله های هوایی جابه جایی محصول (پنوماتیک)، آشنایی بالای ما فن سانتریفیوژ است. چرا که فن های سانتریفیوژ طی چهار دهه گذشته یکی از محصولات تخصصی این ماشین سازی محسوب می شدند.

دستگاه سیکلون سپراتور تولید ماشین سازی مهندس محمدی


سیکلون خنک کاری و گرمایش ماشین سازی
Cooling/Heating Cyclones

یکی از کاربردهای کمتر شناخته شده سیکلون های این ماشین سازی، استفاده از آن ها به منظور تولید حرارت و همچنین خنک کاری است. کوره های سیکلونی ما در واقع یکی از انواع بسیار موفق و بهینه سازی شده سیکلون ها در این قبیل پروسه ها است. شکل بسیار خاص جریان هوا داخل سیکلون را می توان با کنترل دقیق لایه مرزی در طراحی های مهندسی به منظور افزایش انتقال حرارت و یا برعکس به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. در سیکلون های تخصصی ما که در این زمینه خاص به کار برده می شوند، معمولاً کنترل های به منظور اعمال تسلط بیشتر بر روی هوای ورودی گذاشته می شود تا انعطاف پذیری سیستم افزایش پیدا کند. از این سری از سیکلون های خاص، بیشترین سهم را کوره های سیکلونی ما به خود اختصاص داده اند. اگرچه طراحی کوره های سیکلونی ما با گذشت زمان از شکل رایج سیکلون فاصله گرفته اند، که علت این تغییر شکل به علت افزایش راندمان بوده است، اما مکانیزم اصلی آن ها هنوز مبتنی بر شکل گردابه های خاصی است که در سیکلون دیگر ما مانند انواع غبارگیر و جمع آوری محصول مشاهده می شود.

دستگاه سیکلون خنک کاری/گرمایش طراحی و ساخت ماشین سازی مهندس محمدی