ارتباط با ماشین سازی اخبار درباره ما تولیدات ماشین سازی صفحه اصلی


ماشین سازی مهندس محمدی | طراحی و ساخت ماشین آلات و خطوط تولید

راکتور شیمیایی (Chemical reactor)

طراحی و ساخت انواع راکتور شیمیایی

طراحی و ساخت راکتور شیمیایی یکی از فعالیت های تخصصی ماشین سازی مهندس محمدی طی چهار دهه گذشته است. کیفیت بسیار بالا در کنار قیمت مناسب، مهم ترین ویژگی راکتور شیمیایی طراحی و ساخته شده توسط این ماشین سازی است. این کیفیت بالا خود را به دو صورت راندمان بالا و استهلاک پایین نشان داده است. در طراحی نخستین راکتور های شیمیایی این ماشین سازی، مهندسان در تلاش بودند تا بالاترین راندمان های ممکن را استخراج کنند، امروز تجربه موفق این راکتور های توانمند در صنایع مختلف ثابت کرده است که مهندسان به هدف خود دست یافته اند. در طراحی های امروز ما، مدل سازی های دینامیک سیالات محاسباتی در کنار مدل سازی های تجربی برای هر ماده خاص نقش قابل توجهی ایفا می کند. طی دو دهه گذشته راکتور های شیمیایی ما به سیستم های کنترل هوشمند مجهز شدند تا کار با این ماشین ها را بیش از پیش تسهیل شود.


راکتور های شیمیایی طراحی و ساخت ماشین سازی مهندس محمدی

راکتور های شیمیایی اصلی ترین بخش هر واحد تولید محصولات شیمیایی است. هدف از طراحی راکتور شیمیایی ممکن است ترکیب، تجزیه و یا عمل آوری انجام شود. راکتور های شیمیایی این ماشین سازی دامنه گسترده از 5 لیتری تا 5000 لیتری را در بر می گیرند. در داخل هر راکتور یک تا چند واکنش انجام می شود که منجر به تولید محصولاتی می شود که از طریق روش های مختلف به صورت فیزیکی یا شیمیایی جداسازی می شود. راکتور های شیمیایی ما در با قابلیت های مختلف عملکرد تحت خلا، سیرکولاسیون، دمای بالا و یا خنک کاری طراحی و ساخته می شوند. راندمان بالای راکتور های شیمیایی این ماشین سازی هزینه های تولید را کاهش داده و حاشیه سوددهی را افزایش می دهد. اشغال حداقل فضا از دیگر ویژگی های مهم راکتور های شیمیایی این ماشین سازی است که حمل ونقل، نصب، راه اندازی، کار اپراتور و نگهداری را به میزان قابل توجهی تسهیل کرده است.


طراحی و ساخت انواع راکتور های شیمیایی، ماشین سازی مهندس محمدی

راکتور های شیمیایی این ماشین سازی به صورت اختصاصی برای هر محصول طراحی و ساخته می شوند. این موضوع منجر شده تا نیازهای اپراتور به بهترین نحو برآورده شود. راکتور های شیمیایی ما برای کاربردهای متفاوتی طراحی و ساخته می شوند، به همین علت دامنه وسیعی از انواع تولیدات در این زمینه را در بر می گیرند. عمده تولیدات ما در زمینه راکتور های شیمیایی ما در کلاس راکتورهای بچ یا نیمه بچ هستند. علت این موضوع کاربرد گسترده تر این سری از راکتور های شیمیایی در صنعت تولیدات محصولات شیمیایی است. برخی از تولیدات ما نیز در زمینه راکتور های پیوسته است.

تجربه چهل ساله این ماشین سازی در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات صنایع دارویی و شیمیایی و غذایی، باعث شده تا راکتورهای شیمیایی ما تبدیل به ماشین هایی فوق العاده توانمند برای تولید دشوارترین محصولاتی شوند که بسیاری از انواع مشابه از انجام آن ناتوان اند. بهره مندی از مهندسان شیمیایی توانمند و کارآزموده در کنار تخصص بالای مهندسی مکانیک باعث شده تا ما موفق شویم تا دو دانش مهندسی شیمی و مکانیک را برای ارائه بالاترین راندمان ها در تولید محصولات شیمیایی با یکدیگر پیوند دهیم.


طراحی و ساخت راکتور های شیمیایی صنایع دارویی، غذایی و شیمیایی

یکی دیگر از ویژگی های راکتورهای شیمیایی با در کنار راندمان بالای عملیات عبارت اند از سهولت در کار با دستگاه برای اپراتور که حاصل چهار دهه فعالیت این ماشین سازی در صنایع مختلف است. سیستم همگن سازی فوق العاده توانمند راکتورهای شیمیایی ما به اپراتور این اطمینان را می دهد که نسب مواد، دما و همچنین سرعت جریان در همه جای مواد شیمیایی درون راکتورهای یکسان است. در واقع این سیستم همگن سازی دقیق راکتورهای ما است، که راندمان بالای تولید محصول را تضمین می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راکتورهای شیمیایی ما و بهره مندی از مشاوره می توانید از طریق راه های ارتباطی مختلف با این ماشین سازی تماس حاصل فرمایید.

طراحی راکتور های شیمیای توسط مهندسان مجرب و ساخت این ماشین آلات توسط تکنسین های ماهر و متخصص تحت نظارت مهندسان ساخت و تولید انجام می شود. نظارت مهندسان ما در طی تمامی مراحل ساخت راکتور شیمیایی تولیدی این ماشین سازی باعث شده تا ایده های مهندسان طراح ما به بهترین نحو ممکن اجرا شود و کیفیت بالای دستگاه حفظ شود.