ارتباط با ماشین سازی اخبار درباره ما تولیدات ماشین سازی صفحه اصلی


ماشین سازی مهندس محمدی | طراحی و ساخت ماشین آلات و خطوط تولید

اسکرو کانوایر (Screw Conveyor)

پرکاربردترین نقاله ماشین سازی

ماشین سازی مهندس محمدی دارای چهل سال تجربه در طراحی و ساخت انواع اسکرو کانوایر صنعتی از قطر 50 میلیمتر تا قطر 2 متر است. توان طراحی بسیار بالا در کنار تجربه طولانی چهار دهه ای در ساخت این نوع کانوایرها باعث شده تا این واحد تقریباً قادر به تولید هر نوع اسکرو کانوایری با مشخصات مختلف باشد. در حال حاضر چهار نوع مختلف انواع اسکرو کانوایر گام ثابت، گام متغیر، بدون شفت و بدنه متحرک جزو محصولات عمده تولیدی ما در این زمینه هستند. اسکرو کانوایرهای ماشین سازی، نقاله هایی فوق العاده هستند که برای یک عمر کار طراحی و ساخته شده اند. دقت بالایی که در تولید این ماشین آلات به کار برده شده، باعث شده تا قادر به غلبه به بسیاری از دشواری های کار با طیف وسیع مواد مختلف باشند. اسکرو کانوایرهای ما از جنس های متفاوت فلزی، پلیمری و سلولزی طراحی و ساخته می شوند. د راین میان، اسکرو کانوایر های فلزی بیشترین حجم از بازار تولید و فروش این ماشین آلات را به خود اختصاص داده اند. اسکرو کانوایرهای فلزی ما به طور رایج از ST 37، ST 52، SS 304، SS 316، GG 20 ،GG 25 ، GGG 40، MO40، CK40، CK60 تولید می شوند.


ماشین سازی مهندس محمدی، تولید کننده انواع اسکروکانوایر و ماردون انتقال مواد

دامنه گسترده تولیدات ما در زمینه اسکرو کانوایر ها بیش از مرهون توان طراحی و ساخت بالایی است که در تولید انواع ماردون ها طی چهار دهه گذشته به دست آورده ایم. تا حدود دو دهه گذشته انواع ماردون اسکرو کانوایر هایی که با استفاده از تسمه و ورق تولید می شدند، جزو تولیدات ما بودند اما در بیست سال گذشته، ماردون های خاص که تنها با استفاده عملیات ریخته گری تولید می شوند، نیز به دامنه تولیدات ما اضافه شدند. در حال حاضر، این واحد ماشین سازی، یک واحد متخصص و باتجریه در زمینه طراحی و ساخت اسکرو کانوایر ها تا حداکثر قطر 2 متر و حداکثر طول یکپارچه 50 متر است.

در میان انواع اسکرو کانوایر های تولیدی ما، بیشترین رتبه فروش مربوط به ماردون گام ثابت و سپس مربوط به ماردون گام متغیر بوده است. اسکرو کانوایر های با ماردون گام ثابت ما به سبب کاربرد عمومی آن ها در صنایع مختلف، حجم بالایی از سفارش را به خود اختصاص داده اند. اسکرو کانوایرهای با ماردون گام متغیر کاربرد خاص تری نسبت به انواع گام ثابت دارند اما تقریباً در هر صنعتی کاربرد دارند. اسکرو کانوایرهای بدون شفت و بدنه متحرک ما، فقط برای کاربردهای خاص که انواع دیگر طراحی ماردون ها از عهده آن بر نمی آیند، طراحی و ساخته شده اند. به همین علت، حجم به نسبت کمتری از سفارش و تولیدات اسکرو کانوایر های ما را به خود اختصاص داده اند.

تولید کننده برترین اسکرو کانوایر های صنعتی (مارپیچ حلزونی انتقال مواد)

فعالیت گسترده ماشین آلات ما طی چهل سال گذشته در طیف وسیعی از زمینه های کاری مختلف اعم از صنایع غذایی و تبدیلی، صنایع خوراک دام و طیور و آبزیان، صنایع دارویی و شیمیایی، صنایع کانی و معدن باعث شده تا اسکرو کانوایر های ما تبدیل به ماشین هایی تخصصی برای کار در هر یک از این زمینه های کاری شوند. مهندسان و متخصصان ما در هر سفارش، نیازهای مشتری را به دقت بررسی می کنند و در صورت نیاز آزمایش هایی بر روی ماده ای که می بایست انتقال داده شود، انجام می دهند تا پارامترهای موثر بر رفتار اسکرو کانوایر را برای آن ماده خاص استخراج کنند. در نهایت مناسب ترین پیشنهاد را ارائه می دهند. طراحی متنوع ماردون های اسکرو کانوایر های ما در کلاس های مختلف باعث شده، تا این ماشین آلات تولیدی ما تقریباً قادر به انتقال هر نوع ماده جامد، خمیری و حتی بسیاری از انواع مایعات باشند.

در سال های اخیر، این واحد ماشین سازی در حال گسترش، تکنولوژی نسل جدید اسکرو کانوایر های چند راهه است که امکان جابه جایی ظرفیت های بالا با قطر کمتر ماردون فراهم می کنند. این اسکرو کانوایر های خاص و جدید طراحی و ساخته شده توسط این ماشین سازی، شرایطی را فراهم کرده اند تا با اشغال فضایی بسیار محدود، بتوان راندمان بالایی را از اسکرو کانوایر استخراج کرد. در برخی از طراحی های خاص، این اسکرو کانوایرهای جدید حتی امکان جابه جایی مایعاتی با ویسکوزیته پایین را نیز فراهم کرده اند.


سازنده انواع اسکرو کانوایر انتقال مواد، ماشین سازی مهندس محمدی

طی چهار دهه گذشته، تولیدات رایج این ماشین سازی در زمینه اسکرو کانوایر ها به چهار گروه اسکرو کانوایر ماردون گام ثابت، ماردون گام متغیر، بدون شفت و بدنه متحرک تقسیم می شود. این دامنه وسیع از انواع اسکرو کانوایر ها طیف بسیار گسترده محصولات متنوع با خواص شیمیایی و فیزیکی در صنایع مختلف را پوشش داده است. از دیگر انواع اسکرو کانوایر های خاص این ماشین سازی که کاربرد ویژه ای دارند عبارت اند از انواع ریبونی، پدلی و ترکیبی. این گروه از اسکرو کانوایر های ما برای اهداف خاصی طراحی و ساخته شده اند.

انواع اسکرو کانوایر تولیدی ماشین سازیاسکرو کانوایر گام ثابت
Constant Pitch Screw Conveyor

اسکرو کانوایر های گام ثابت بیشترین حجم از تولید نقاله ها را در میان انواع دیگر اسکرو کانوایر های این ماشین سازی به خود اختصاص داده اند. نخستین اسکرو کانوایر های گام ثابت ما در حدود چهل سال پیش برای صنایع آرد طراحی و ساخته شدند و خیلی زود طراحی های متنوع تر این سری از اسکرو کانوایر های ما به صنایع دیگر راه یافت. اسکرو کانوایر های گام ثابت ما در دامنه وسیعی از قطر 50 تا 2000 میلیمتر و طول یکپارچه 0.1 تا 50 متر طراحی و ساخته می شوند. اسکرو کانوایرهای گام ثابت ما عمدتاً در مدل یک راهه (تک نخ) و برای کاربردهای خاص در مدل های دو و سه نخ تولید می شوند. اسکرو کانوایر های گام ثابت این ماشین سازی در برخی طراحی ها حتی قابلیت انتقال محصول حتی تا زاویه 90 درجه (کاملاً عمودی) را دارند، این قابلیتی خاص است که در بسیاری دیگر از اسکرو کانوایر ها وجود ندارد.

اسکرو کانوایر با ماردون گام ثابت


اسکرو کانوایر گام متغیر
Variable Pitch Screw Conveyor

اسکرو کانوایر های گام متغیر (ماردون پروپرشنال) نوع خاصی از نقاله های تولیدی این ماشین سازی هستند که برای کاربردی های خاص طراحی و ساخته شده اند. این گروه از اسکرو کانوایرهای ماشین سازی به نسبت انواع گام ثابت کاربرد محدود تری دارند. این گروه از اسکرو کانوایر های ما، معمولاً برای برای ایجاد جریان خروجی یکنواخت که امر ضروری در تخلیه بچ است، توصیه می شود. اسکرو کانوایرهای گام متغیر ما احتمالاً بهترین پیشنهاد برای تخلیه از مخازن و سیلو ها برای بسیاری از انواع محصولات با خواص شیمیایی و فیزیکی متنوع هستند. در حال حاضر، اسکرو کانوایر های گام متغیر ما در دو سری یک راهه و دو راهه طراحی و ساخته می شوند. این نقاله های ما زاویه انتقال از صفر تا 60 درجه را پوشش می دهند.

اسکرو کانوایر با ماردون گام متغیر


اسکرو کانوایر بدون شفت
Shaftless Screw Conveyor

اسکرو کانوایر های بدون شفت این ماشین سازی یک انتخاب ایده آل برای انتقال مواد چسبنده و ویسکوز است. این ماشین آلات حاصل تجربه طولانی ما در چهار دهه گذشته برای کار با مواد خمیری و شبه خمیری است. اکسرو کانوایر های بدون شفت حداقل سطح تماس با مواد را دارند. هدف طراحان ما از تولید این نوع اسکرو کانوایر ها، بهره گرفتن از جریان های برشی بزرگی است که در مواد چسبنده وجود دارد. در واقع، در این گروه از کانوایرهای ما، از سطح کانوایر برای ایجاد یک جریان برشی همخوان با جهت حرکت ماردون در کل مواد استفاده می کنند. سرعت این گروه از اسکرو کانوایر های ما، نسبت به انواع دیگر اسکرو کانوایرهای ما کمتر است، به همین علت معمولاً ابعاد بزرگتری در ظرفیت های یکسان دارند. با توجه به کاربرد خاص، اسکرو کانوایرهای بدون شفت این ماشین سازی، متناسب با نیاز مشتری به صورت اختصاصی طراحی و ساخته می شوند.

اسکرو کانوایر بدون شفت


اسکرو کانوایر بدنه متحرک
Rotating Shell Screw Conveyor

اسکرو کانوایر های بدنه متحرک به نسبت انواع دیگر اسکرو کانوایر های تولیدی ما جدیدتر هستند و طی تقریباً بیست سال گذشته به تولید این ماشین سازی اضافه شده اند. نکته جالب توجه درباره این ماشین آلات این است که برخلاف دیگر انواع اسکرو کانوایرهای ما، ماردون خود بخشی از بدنه شده است. از نظر ظاهری، بسیار شبیه به انواع اسکرو کانوایرهای بدون شفت هستند با این تفاوت که انواع بدون شفت، ماردون متحرک و بدنه ثابت است، اما در انواع اسکرو کانوایر بدنه متحرک ما، ماردون و بدنه یکپارچه هستند و با همدیگر حرکت می کنند. کاربرد این اسکرو کانوایر ها برای مواد حساس است که احتمال شکستگی و خرد شدن در آن قابل توجه است. یکی از اهداف طراحان ما از این اسکرو کانوایرها، ایجاد مسافت بالای گذار در طول کوتاهی است برای فرآیند هایی است که محصول در آن ها می بایست مدتی را در مجاورت هوای گرم یا سرد باشد تا تغییر فیزیکی یا شیمیای خاصی در آن اتفاق بیافتد مانند: خشک شدن یا کریستاله شدن.

اسکرو کانوایر بدنه متحرک


اسکرو کانوایر ریبونی، پدلی و ترکیبی
Ribbon, Paddle and Mixing Screw Conveyors

در میان انواع اسکرو کانوایر های طراحی و ساخته شده توسط این ماشین سازی، برخی از انواع از طراحی خاصی بهره می برند که فقط برای کاربردهای خاص مناسب هستند. سه نوع از این گروه از تولید ما عبارت اند: از اسکرو کانوایر ریبونی، اسکرو کانوایر پدلی و اسکرو کانوایر ترکیبی. اسکرو کانوایر ریبونی این ماشین سازی ویژه مواد چسبنده است و عملکرد مشابه با اسکرو کانوایر بدون شفت اما با راندمان بیشتر دارد. اسکرو کانوایر پدلی ما بیشتر با هدف مخلوط کردن ارائه شده است. اسکرو کانوایر ترکیبی نیز، ترکیبی از اسکرو کانوایر گام ثابت و پدلی است که با هدف جابه جایی و همگن سازی به صورت همزمان توسط این ماشین سازی ارائه شده است. به سبب پیچیدگی های عملکرد این اسکرو ها، انتخاب بهترین مدل از تولیدات ما در این زمینه، نیاز به مشاوره دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و متخصصان ما از طریق بخش ارتباط با ما درباره این سری تولیدات ماشین سازی، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اسکرو کانوایر ریبونی، پدلی و ترکیبی