ارتباط با ماشین سازی اخبار درباره ما تولیدات ماشین سازی صفحه اصلی


ماشین سازی مهندس محمدی | طراحی و ساخت ماشین آلات و خطوط تولید

پلت کولر (Pellet Cooler)

پلت خشک کن استثنایی ماشین سازی

پلت کولرهای محصولاتی هستند که حدود 25 سال پیش به دامنه تولیدات این ماشین سازی افزوده شده اند. در طی چهار دهه سابقه فعالیت ماشین سازی مهندس محمدی، از سه نوع خشک کن برای رطوبت زدایی در خطوط تولید استفاده کرده ایم که پرکاربرد ترین آن ها پلت کولر ها بوده اند. پلت کولر های ما در دو مدل کراسفلو (جریان متقاطع) و کانترفلو (خلاف جهت) طراحی و ساخته می شوند. هر یک از این دو مدل دستگاه های پلت کولر ما مزایا خاص خود را دارند که برای محصولی خاصی پیشنهاد می شوند. پلت کولر های ما به سبب طراحی مهندسی بهینه سازی شده، راندمان بالایی دارند که باعث شده تا حداقل انرژی را مصرف کرده و کمترین فضای ممکن را اشغال کنند. قابلیت تنظیماتی که در برخی از تولیدات پلت کولر های ما وجود دارد امکان تنظیمات وسیعی را برای طیف وسیعی از محصولات در صنایعی که تنوع تولیدات مواجه اند، فراهم کرده است. در حال حاضر، پلت کولر های کانترفلو ما در پنج مدل و پلت کولر های کراسفلو ما در سه مدل طراحی و ساخته می شوند. پلت کولر ها برخلاف خشک کن ها، اصولاً برای رطوبت زدایی با استفاده از جریان هوای آزاد (هوای محیط) با دمای پایین (زیر 40 درجه سانتیگراد) طراحی شده اند. در معدودی از موارد که نیاز به دمای بالاتر، از جریان هوای گرم نیز در این تجهیزات استفاده می کنیم.


دستگاه پلت خشک کن (پلت کولر)

در برخی موارد خاص از محصولات پلت، نیاز به یک سیستم سیرکولاسیون برای ایجاد جریان گردش محصول در داخل کولر است. در این شرایط ما پلت کولر های خود را برای مشتریان مجهز به سیستم پیشرفته اجکتور می کنیم تا گردش محصول متناسب با نوع آن به صورت مقطعی یا پیوسته تا حصول یکدستی کامل، انجام شود. سیستم اجکتور پلت کولر های ما در واقع یک نوع سیستم انتقال پنوماتیک است که از جریان هوا برای شناور کردن پلت و انتقال آن با هوا از جایی که رطوبت محصول بیشتر است به جایی که رطوبت کمتر است، استفاده می کند. رطوبت زدایی از محصول پلت، به طور معمول یک فرآیند زمان بر در مقایسه با فرآیند تولید پلت است. به این منظور پیشنهاد می شود که پلت با رطوبت کمتری تولید شود تا راندمان کلی خط تولید افزایش یابد و از هزینه ها کاسته شود. به همین علت دستگاه پلت قدرتمندی توسط این ماشین سازی با برند شناخته شده MPT تولید می شود که با رطوبت های بسیار پایین عمل می کنند و در نتیجه سرعت رطوبت زدایی در پلت کولر نیز بسیار بالا می رود. پلت کولر های کانترفلو کاربرد گسترده ای نسبت به ارقام کراسفلو تولیدی این ماشین سازی در صنایع مختلف داشته اند. علت این موضوع، بیش از هر چیزی گستردگی صنایعی مانند تولید خوراک دام و طیور و آبزیان است که این نوع از پلت کولر ها در آن کاربرد وسیعی دارند.


مدل پلت کولر (کانترفلو) ظرفیت (T/H) سیستم تخلیه
1 CUC-500 0.6 - 0.2 منوال
2 CUC-1000 1.3 - 0.8 منوال - ماشینی
3 CUC-1500 1.7 - 1.2 منوال - ماشینی
4 CUC-2500 3 - 2 ماشینی
5 CUC-5000 8 - 4 ماشینی
مدل پلت کولر (کراسفلو) ظرفیت (T/H) سیستم تخلیه
1 CRC-500 0.4 - 0.7 منوال - ماشینی
2 CRC-1000 1.1 - 0.8 منوال - ماشینی
3 CRC-2000 2.5 - 1.5 ماشینی

ترکیب پلت کولر های تولیدی ما در هر دو نوع پلت کولر کانترفلو و کراسفلو باعث شده در کنار ادوات تکمیلی مانند سیستم های کنترل و سیرکولاسیون اجکتوری باعث شده تا این گروه از تولیدات ما قادر به رطوبت زدایی از هر نوع محصول پلت شده ای شوند. همچنین تنوع هست مدلی پلت کولر های ما دامنه گسترده ای از ظرفیت های تولیدی را پوشش می دهد. طی تقریباً دو دهه و نیم از تولید پلت کولر های صنعتی، عمده تولیدات ما در زمینه این ماشین آلات به صنایع تولید خوراک دام و طیور و آبزیان، صنایع تولید کود های ارگانیک و شیمیایی و صنایع شیمیایی و دارویی اختصاص یافته است. سیستم تخلیه پلت کولر های ما در دو نوع منوال وماشینی است. در انواع کوچکتر، معمولاً سیستم منوال اولویت دارد و در انواع بزرگتر سیستم های تخلیه ماشینی استفاده می شود. راندمان پلت کولر های ما باعث شده تا این دستگاه ها سهولت در کار کل خط تولید را برای اپراتور ها افزایش دهند، چرا که مدیریت رطوبت موجود در محصول برای هر دستگاهی که بر روی ماده خام کار می کند، بدون توجه به ماشین آلات قبل و بعد از آن بر راندمان آن دستگاه اثر می گزارد. هدف مهندسان ما از این پلت کولر ارائه ماشین هایی کارآمد برای رطوبت زدایی با بالاترین راندمان بوده است. امروزه، تجربه کاری این پلت کولر های استثنایی در صنایع مختلف، ثابت کرده که مهندسان ما به این هدف خود دست یافته اند.


طراحی و ساخت پلت کولر (پلت خشک کن)

به طور معمول پلت کولر های برای کاهش دما حداکثر 90 درجه سانتیگراد به دمایی در حدود حداقل 5 درجه سانتیگراد بالاتر از دمای محیط استفاده می شوند. در پلت کولر های ما نیز با توجه به نوع محصول رطوبت معمولاً از حدود 20 درصد در ورودی به حدود 10 درصد در خروجی کار می کند. در معدودی از پلت کولر های ما که هدف بیش از کاهش دما، کاهش رطوبت است، از جریان هوای گرم با دمای محدود استفاده می شود. در طراحی پلت کولر های ماشین سازی مهندس محمدی، فاکتور شوک دمایی یک پارامتر بسیار مهم تلقی شده است و در طراحی های ما تلاش شده تا در پلت های گرم ورودی، دما را به صورت پیوسته به صورتی کاهش دهند که در محصولات حساس ترک ایجاد نشود. به این ترتیب پلت های خروجی از پلت کولر های این ماشین سازی به طور دارای کیفیت بالاتری نسبت به بسیاری دیگر از انواع پلت کولر ها هستند. موضوع مهم دیگری که در طراحی پلت کولر های ما رعایت می شود، نداشتن فضای مرده ای است که منجر به چند دست شدن رطوبت در محصول پلت خروجی می شود. مصرف کم انرژی ویژگی مهم دیگری در دستگاه های پلت کولر این ماشین سازی است.

اطلاعات بیشتر درباره پلت کولر ماشین سازی

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پلت کولر های ماشین سازی، مشاهده فیلم و دریافت کاتالوگ این تجهیزات می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید. همچنین می توانید از طریق شماره تماس واحد 03145837429 و شماره همراه های 09130677702 و 09130677703 با کارشناسان بازرگانی و فنی ما به صورت مستقیم ارتباط برقرار فرمایید.