ارتباط با ماشین سازی اخبار درباره ما تولیدات ماشین سازی صفحه اصلی


ماشین سازی مهندس محمدی | طراحی و ساخت ماشین آلات و خطوط تولید

میکسر صنعتی (Mixer)

میکسر هایی با بالاترین درصد همگن سازی

طی چهار دهه گذشته، دستگاه های میکسر دقیق صنعتی یکی از تولیدات اصلی ماشین سازی مهندس محمدی برای صنایع مختلف به شمار می آیند. در حال حاضر این ماشین سازی، تولیدکننده هشت نوع میکسر برای دامنه گسترده ای از مواد جامد، نیمه جامد و مایع و خواص شیمیای و فیزیکی متفاوت است. سه ویژگی میکسر¬ های صنعتی ما که آن ها را بسیاری دیگر از انواع میکسر ها متفاوت می کند عبارت اند از نداشتن فضای مرده و همچنین سرعت و درصد همگن سازی بسیار بالا است. نداشتن فضای مرده میکسر های ما بیش از هر چیزی مرهون دقت بالایی است که در ساخت بدنه و پره های میکسر های صنعتی ما به کار برده می شود. علت این دقت بالای ساخت، بهره مندی ما از تجهیزات ساخت و تولید دقیقی است که طی سابقه طولانی این ماشین سازی به امکانات تولیدمان اضافه شده اند.
درصد و سرعت بسیار بالای همگن سازی میکسرهای صنعتی ما نیز مرهون طراحی مهندسی خاص مکانیزم پره های این ماشین آلات است. در طراحی مکانیزم پره دستگاه های میکسر این ماشین سازی، ماده اولیه همیشه آنالیز می شود تا خواص آن که بر همگن سازی اثرگذار است در نظر گرفته شود تا دستگاه میکسر ارائه شده، بالاترین راندمان را ارائه دهد.


طراحی و ساخت دستگاه میکسر ریبون بلندر و پدل بلندر دو شافت، ماشین سازی مهندس محمدی
طراحی و ساخت انواع میکسر ریبون بلندر و میکسر پدل بلندر صنعتی

ماشین سازی یک واحد قدیمی و پرتجربه در زمینه طول انواع دستگاه میکسر صنعتی است. در حال حاضر، هشت نوع دستگاه میکسر اصلی ما عبارت اند از: میکسر ریبون بلندر دو شفت، میکسر ریبون بلندر تک شفت، میکسر پدل بلندر دو شفت، میکسر پدل بلندر تک شفت، میکسر پیوسته، میکسر اختلاط مایعات و میکسر آزمایشگاهی. چهار سری میکسرهای ریبون بلندر و پدل بلندر ما در انواع مختلف تک شفت و دو شفت به نه کلاس رایج تقسیم می شوند که دامنه ظرفیتی از 250 لیتر تا 5000 لیتر را در بر می گیرند. تخلیه تمامی این میکسرها به صورت استاندارد از وسط است اما در برخی موارد، که نیاز خاص مشتری سبب می شود تا خروجی از یک سو باشد، میکسرهایی با تخلیه از کنار ارائه می کنیم. انواع دیگر دستگاه های میکسر تولیدی ما، مانند میکسر دوار روتاری بلندر، میکسر پیوسته به صورت اختصاصی و متناسب با نیاز مشتری از ظرفیت 100 تا 2000 لیتر تولید می شوند. هدف طراحان ما، ارائه میکسرهای با طراحی های متفاوت برای پوشش طیف وسیعی از محصولات بوده تا بالاترین راندمان همگن سازی را ارائه دهند. امروزه، با گذشت حدود چهل سال از تولید این گروه ماشین آلات توانمند ما، ثابت شده که مهندسان ما به هدف خود رسیده اند.


مدل ظرفیت (لیتر) تعداد موتور تخلیه
1 میکسر HMV 350/250 250 1 پنوماتیک یا منوال
2 میکسر HMV 450/300 300 1 پنوماتیک یا منوال
3 میکسر HMV 750/500 500 1 پنوماتیک یا منوال
4 میکسر HMV 1500/1000 1000 1-2 موتوری یا پنوماتیک
5 میکسر HMV 2500/1500 1500 1-2 موتوری یا پنوماتیک
6 میکسر HMV 3100/2000 2000 1-2 موتوری یا پنوماتیک
7 میکسر HMV 4600/3000 3000 2-3 موتوری یا پنوماتیک
8 میکسر HMV 6100/4000 4000 2-3 موتوری یا پنوماتیک
9 میکسر HMV 7700/5000 5000 2-3 موتوری یا پنوماتیک

میکسر های ریبون بلندر ما در انواع تک شفت و دو جفت معمولاً یک انتخاب ایده آل برای همگن سازی محصولات پودری دانسیته های مختلف هستند. طراحی پره فوق العاده در کنار نداشتن هرگونه فضای فرار و سکون برای مواد باعث شده تا این میکسرها قادر به ارائه بالاترین ضریب اختلاط در کمترین زمان های ممکن نسبت به انواع مشابه باشند. در مقابل میکسر های پدل بلندر ما بیشتر برای مواد مرطوب و یا چسبنده مانند اقسام خمیرها پیشنهاد می شوند. میکسرهای پدل بلندر را می توان گونه ای از میکسرهای ریبون بلندر تصور که پروفیل پره های آن کامل نیست. در واقع در طراحی میکسرهای پدل بلندر، تمرکز مهندسان بر روی جریان های برشی مواد است. برای توضیح بیشتر، در میکسرهای ریبون بلندر ما، مهندسان به سبب شکل خاص پره ها، جریان مواد را به صورت پیوسته در نظر می گیرند در حالی که در میکسرهای پدل بلندر ما، به خاطر ناپیوستگی پره ها، نمی توان جریان پیوسته موادی در نظر گرفت. در این حالت مهندسان ما در طراحی های خود، جریان های برشی بزرگی که در مواد خمیری معمولاً وجود دارد جایگزین بخش های بین پدل (پارو) های میکسر می کنند. به این ترتیب، پروفیل حرکتی مانند آن چه برای میکسرهای ریبون بلندر وجود دارد، ایجاد خواهد شد. علت اصلی اینکه میکسرهای پدل بلندر ما نیز معمولاً خمیری پیشنهاد می شوند، همین موضوع است. ناقص بودن پروفیل، در میکسرهای پدل بلندر، حساسیت این میکسرها نسبت به انواع ریبون بلندر بیشتر کرده است. میکسرهای پدل بلندر و ریبون بلندر ما، به اوج تکامل خود طی چهار دهه گذشته دست یافته اند و تقریباً قادر به پوشش هر نوع محصولی هستند.


ماشین سازی مهندس محمدی، تولید کننده دستگاه میکسر صنعتی استثنایی

پرفروش ترین محصول ما در انواع میکسرهای طی چهل سال گذشته، میکسرهای ریبون بلندر در انواع مختلف تک شفت و دو شفت بوده است. علت این موضوع، پیش از هر چیزی، نیاز قابل توجه صنایع به ترکیب محصولات با خواص پودری و ایده آل بودن این ماشین آلات برای این قبیل محصولات است. دومین محصول پرفروش در میان میکسرهای طراحی و ساخته شده توسط این ماشین سازی، مربوط به میکسرهای پدل بلندر است که برای مواد خمیری یا نیمه خمیری پیشنهاد می شوند. میکسرهای روتاری بلندر و میکسرهای پیوسته رتبه سوم فروش در میان میکسرهای صنعتی تولید ما دارند. این دو نوع میکسر کاربردهایی بسیار خاص دارند و نسبت به انواع ریبون بلندر و پدل بلندر، عمومی و پرکاربرد نیست. عمده میکسرهای روتاری بلندر ما برای اساس زنی در محصولات حساس مانند چای ارائه می شوند. میکسرهای پیوسته ما نیز، در خطوط تولید با ظرفیت های بالا برای پروسس ترکیب محصول با تعداد محدودی افزودنی (حداکثر دو افزودنی) مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع میکسرها معمولاً برای ترکیب مایع با جامد به صورتی که جامد بخش قالب است (بیش از 80 درصد) پیشنهاد می شوند. به سبب کاربرد گسترده این میکسرها در صنایعی خوراک دام و طیور و آبزیان، برای افزودن عصاره چغندر قند (ملاس) معمولاً به عنوان ملاسور شناخته می شوند. تولید ما به در زمینه میکسرهای مایعات به سبب سیاست های مجموعه ما که تمرکز بر روی محصولات خمیری و پودری است، محدود به تولید میکسرهای مایعات خاص و تخصصی برای مواد بسیار ویسکوز و یا حساس است. میکسرهای آزمایشگاهی نیز تولید جانبی تخصصی ما در کنار انواع دستگاه های میکسری صنعتی تولیدی ما است. میکسرهای آزمایشگاهی ما برای ارائه بالاترین دقت ها (فوق دقیق) طراحی و ساخته شده اند.


انواع میکسر صنعتی تولید ماشین سازیمیکسر ریبونی دو شفت (ریبون بلندر جفت)
Double Shaft Ribbon Type Mixer

میکسر ریبونی دو شفت مهترین و دقیق ترین دستگاه های میکسر طراحی و ساخته توسط ماشین سازی مهندس محمدی است. سری از میکسرهای ما در سه مدل HMV4600/3000، HMV6100/4000 و HMV7700/5000 است که حجم 3000 تا 5000 لیتر را پوشش می دهند، تولید و ارائه می شوند. میکسرهای ریبون بلندر دو شفت ما یک دستگاه فوق العاده برای همگن سازی طیف بسیار وسیعی از محصولات پودری با خواص شیمیایی و فیزیکی در بالاترین ظرفیت های صنعتی است. دقت فوق العاده بالای این غول صنعتی، در کنار سرعت استثنایی آن باعث شده تا این دستگاه تبدیل یک میکسر بی مانند شود. سرعت همگن سازی این میکسر بسیار بالا و حداکثر در 2 الی 3 دقیقه است. این میکسرهای از دو موتور مجزا برای به حرکت در آوردن مکانیزم پره ها و یک موتور به منظور باز و بسته کردن سیستم تخلیه بهره می برند. در مدل های کوچکتر این میکسر ریبون بلندر بی نظیر، یعنی HMV4600/3000 در برخی موارد از سیستم پنوماتیک به جای موتور سوم به منظور تخلیه میکسر استفاده می شود.

دستگاه میکسر ریبون بلندر دو شفت ساخت ماشین سازی مهندس محمدی


میکسر ریبونی تک شفت (ریبون بلندر)
Single Shaft Ribbon Type Mixer

میکسرهای ریبونی تک شفت پرفروش ترین گروه از انواع میکسرهای ما هستند، این میکسرهای مخصوص همگن سازی مواد پودری تولید نموده ایم. حداکثر زمان همگن سازی این سری از تولیدات ما برای طیف بسیار گسترده ای از مواد بین 4 الی 6 دقیقه است. سری دو شفت این ریبون میکسرها، حتی در زمان کمتری (حداکثری 2 الی 3 دقیقه) همگن سازی کامل را انجام می دهند. تخلیه این ریبون میکسرهای ما در ظرفیت ها بالا (HMV3100/2000) معمولاً موتوری است. در ظرفیت های پایین تر پنوماتیک و در ظرفیت های کوچک (HMV350/250 و HMV450/300) دستی یا پنوماتیک است. طراحی عمومی این میکسر های ما تقریباً قادر به همگن سازی هر نوع محصول پودری خشک و مرطوب است. میکسرهای ریبونی تک شفت ما، قطعاً ماشین هایی بسیار موفق برای کار در دشوارترین شرایط کاری با عمر کاری بسیار طولانی هستند. این میکسرهای از دو جریان مواد مخالف جهت برای دست یابی به بالاترین درصد همگن سازی بهره می برند. مصرف انرژی پایین و راندمان بالا مهم ترین ویژگی میکسرهای ریبون بلندر این ماشین سازی است.

دستگاه میکسر ریبون بلندر ساخت ماشین سازی مهندس محمدی


میکسر پدلی دو شفت (پدل بلندر جفت)
Double Shaft Paddle Type Mixer

میکسر پدل بلندر دو شفت ما، یک ماشین ایده آل برای همگن سازی محصولات خمیری، مرطوب و مایعات بسیار ویسکوز است. استهلاک بسیار پایین برای مواد خورنده آن هم در ظرفیت بالای صنعتی به خصوص سری HMV7700/5000 مهم ترین ویژگی این میکسرها است که توجه زیادی را جلب آن ها کرده است. میکسرهای پدل بلندر ما به خوبی قادر به کار با محصولاتی با ابعادی بسیار بزرگ (حتی بزرگتر از 30 تا 50 میلیمتر) هستند. توانایی کار با مواد خمیری و چسبنده در کنار دقت و سرعت فوق العاده بالا (بین حداکثر 3 تا 6 دقیقه) باعث شده تا این میکسر های پدل بلندر تبدیل به تنها انتخاب و راه حل نهایی برای بسیاری از محصولاتی شوند که همگن سازی آن ها با روش های دیگر با دشواری هایی همراه است. این میکسر ها از دو یا سه موتور بهره می برند که دو موتور اصلی برای به حرکت درآوردن مکانیزم همگن سازی و موتور سوم برای سیستم تخلیه استفاده شده است. نصب و راه اندازی سریع و آسان در کنار اشغال حداقل فضا ویژگی دیگری از این غول های توانمند صنعتی طراحی و ساخته شده توسط این ماشین سازی است.

دستگاه میکسر پدل بلندر دو شفت طراحی و ساخت ماشین سازی مهندس محمدی


میکسر پدلی تک شفت (پدل بلندر)
Double Shaft Paddle Type Mixer

میکسرهای پدل بلندر تک شفت این ماشین سازی یک ماشین اقتصادی برای همگن سازی محصولات چسبنده و خمیری است. دستگاه های میکسر پدل بلندر تک شفت ما از یک طراحی فوق العاده بهینه بهره می برند که باعث تا این میکسرها با مصرف حداقل انرژی، در زمان های کوتاه، بهترین نسبت همگن سازی را برای محصول های ارائه دهند که بسیاری دیگر از میکسرهای مشابه از انجام آن ناتوان اند. زمان همگن سازی این میکسرها تقریباً دو برابر سری میکسرهای پدل بلندر دو شفت این ماشین سازی است اما توانایی همگن سازی آن ها همانند سری دو شفت ما، بسیار دقیق است. تخلیه میکسرهای پدل بلندر تک شفت ما به طور معمول به کمک موتور انجام می شود. اما در برخی از طراحی های خاص به سیستم پنوماتیکی تخلیه نیز مجهز می شوند. در میکسرهای کوچک این سری، دستگاه میکسرهای پدل بلندر ما مجهز به سیستم های تخلیه منوال یا پنوماتیک متناسب با نیاز مشتری هستند. بزرگترین میکسر از این گروه، دستگاه HMV3100/2000 و کوچکترین HMV350/250 به ترتیب با ظرفیت های 2000 و 250 لیتر است. امروز، میکسرهای پدل بلندر تک شفت ما تبدیل به ماشین های فوق العاده توانمند شده اند که باعث افتخار مهندسان طراح ما هستند.

دستگاه میکسر پدل بلندر تک شفت ساخت ماشین سازی مهندس محمدی


میکسر دوار (روتاری بلندر)
Rotary Drum Mixer

میکسرهای دوار یا روتاری بلندر این ماشین سازی از یک طراحی بسیار خاص بهره می برند که آن ها را برای مواد حساس ایده آل کرده است. میکسرهای روتاری بلندر بر اساس حرکت بدنه به دور خود طراحی شده اند. این در حالی است که در سایر انواع میکسرهای دیگر تولید این واحد، بدنه ثابت بوده و پره های همگن سازی درون آن حرکت می کنند. در واقع، در میکسرهای روتاری بلندر ما، هیچ نوع پره متحرک و ثابتی وجود ندارد. نبود هرگونه پره ی متحرک باعث می شود تا حتی در مواد بسیار حساس هم، خردشدگی و شکستگی ماده به وجود نیاید. بیش ترین استقبال از میکسرهای روتاری بلندر ما در صنایع غذایی و تبدیلی به منظور اساس زنی در محصولاتی مانند چای بوده است. به سبب کاربرد گسترده این میکسرها در صنعت چای، به معمولاً به عنوان میکسر چای شناخته می شوند. در طراحی میکسرهای روتاری بلندر این ماشین سازی، طراحی خاص داخلی بدنه که حاصل تجربه طولانی ما در ساخت این دستگاه های میکسر استثنایی است، باعث شده تا تبدیل به ماشین های بسیار پر راندمان در نوع خود شوند.

دستگاه میکسر دوار روتاری بلندر تولیدی ماشین سازی مهندس محمدی


میکسر پیوسته (ملاسور)
Continues Mixer Machine

میکسرهای پیوسته ما با تمامی انواع دیگر میکسرهای ما متفاوت هستند. این میکسرها بر خلاف دیگر انواع میکسرهای تولیدی ما، که به صورت بچ کار می کنند، به صورت پیوسته عمل می کنند. به همین خاطر، معمولاً در خطوط تولید با ظرفیت های بالا، مورد استقبال قرار می گیرند. این میکسرها معمولاً برای همگن سازی دو یا سه محصول که یکی از آن ها حداقل هشتاد درصد حجم کل را تشکیل می دهد، به کار برده می شوند. میکسرهای پیوسته این ماشین سازی، با اشغال حداقل فضا، بیشترین راندمان های ممکن ارائه کرده اند. به سبب کاربرد گسترده این گروه از میکسر بلندرهای ما در صنایع که با عصاره چغندر قند (ملاس) کار می کنند، این ماشین آلات معمولاً به عنوان ملاسور شناخته می شوند. میکسرهای پیوسته این ماشین به نحوی طراحی شده اند تا قابلیت های تنظیمات آن ها به صورت گسترده برای اپراتور فراهم باشد. به این ترتیب اپراتور دستگاه قادر خواهد بود تا بر تغییرات دبی و نوع مواد ورودی به دستگاه به سهولت غلبه کند. این ویژگی که به عنوان انعطاف پذیری میکسر شناخته می شود، مهم ترین ویژگی میکسرهای پیوسته این ماشین سازی است.

دستگاه میکسر پوسته ملاسور ساخت ماشین سازی مهندس محمدی


میکسر آزمایشگاهی فوق دقیق
Labratory Mixing Machine

میکسرهای دقیق آزمایشگاهی ما از یک طراحی بسیار خلاقانه بهره می برند. این میکسرهای فوق دقیق حاصل تجربه طولانی ما در زمینه تولید انواع میکسرهای صنعتی برای مواد پودر، خمیری و مایع در صنایع مختلف است. این میکسرهای آزمایشگاهی استثنایی قادر به همگن سازی دامنه گسترده از مواد پودری، خمیری و مایع هستند. قابلیت های تنظیم گسترده، راندمان بالا در کنار اشغال حداقل فضا، مهمترین ویژگی های این میکسرهای تولید شده توسط این ماشین سازی است. این میکسرها ترکیبی از میکسرهای عمودی مایعات و میکسرهای ریبون بلندر (یا پدل بلندر) صنعتی ما است. به همین علت، مزایای این دو گروه میکسرها به صورت یکجا دارند. طرح خاص میکسرهای آزمایشگاهی ما این ماشین ها را تبدیل به تجهیزاتی فوق العاده کرده که تقریباً قادر به همگن سازی هر نوع ماده ای هستند. این ویژگی یک مشخصه بسیار مهم در پژوهش ها و آزمایشگاه ها است. سهولت در کار و حداقل نیاز به تعمیرات و نگهداری ویژگی دیگر میکسرهای آزمایشگاهی تولید شده توسط این ماشین سازی است.

دستگاه میکسر آزمایشگاهی دقیق ماشین سازی مهندس محمدی


میکسر عمودی مخصوص مایعات
Vertical Agitator Mixer

اساس عملکرد میکسرهای عمودی مایعات ما، مبتنی بر حرکت پره هایی است که بر روی یک محور عمودی دوران کننده قرار گرفته اند. طراحی این میکسرها برای محصولاتی با ویسکوزیته پایین به نسبت انواع دیگر میکسرها، پیچیده نیست. اما گونه هایی از این میکسرهای مخصوص مایعات که برای موادی با ویسکوزیته بالا طراحی می شوند، پیچیدگی های خاصی در طراحی دارند. در سیاست های جدید این ماشین سازی، تمرکز ما بر روی انواع از میکسر بلندرهای مایعاتی است که با موادی با ویسکوزیته بالا (High Viscous) سر و کار دارند. میکسر بلندرهای مایعات ما برای محصولات ویسکوز به نحوی طراحی شده اند تا بالاترین ضریب اختلاط را در کمترین زمان ممکن ارائه دهند. نظر به رفتار پیچیده مایعات ویسکوز، مهندسان ما در ارائه هر یک از این میکسرها، تست های آزمایشگاهی مواد اولیه را اجرا می کنند تا بهترین طراحی پره را خاص هر محصول ارائه دهند. به همین علت، هر میکسر مایعات ویسکوز ما، بهترین در زمینه کاری خود محسوب می شود.

دستگاه میکسر بلندر مایعات ویسکوز تولید ماشین سازی مهندس محمدی