ارتباط با ماشین سازی اخبار درباره ما تولیدات ماشین سازی صفحه اصلی


ماشین سازی مهندس محمدی | طراحی و ساخت ماشین آلات و خطوط تولید

اواپراتور تغلیظ کننده (Evaporator)

اواپراتور ماشین سازی جهت تغلیظ مایعات

دستگاه اواپراتور تغلیظ کننده ماشین سازی مهندس محمدی، یک ماشین فوق العاده برای تبخیر آب محصول به منظور دستیابی به غلظت های بالا است. اواپراتور تغلیظ کننده های این ماشین سازی در چهار مدل Wiped Thin Film (Agitated Falling Film)، Finisher، Forced Circulation و Falling Film Evaporator تولید می شوند. هر یک از این چهار گروه تولیدات ما مزایای خاصی دارد که آن را برای تولید گروهی از محصولات ایده آل می کند. بیشترین بخش از سهم بازار اواپراتور تغلیظ کننده های صنعتی ما را طی سه دهه ی گذشته صنایع غذایی و تبدیلی از قبیل شیرخشک، شیرین بیان، پودر آب پنیر و .. به خود اختصاص داده اند. توان بالای ما در طراحی و ساخت این ماشین های استثنایی باعث شده تا این گروه از تولیدات ما تبدیل به تجهیزاتی موفق و پایدار با بالاترین راندمان های ممکن شوند.

طراحی و ساخت اواپراتور تغلیظ کننده (ماشین سازی مهندس محمدی)

تولیدات ماشین سازی (اواپراتور)

نوع تغلیظ کننده
قابلیت و توانایی دستگاه اواپراتور
تولید
ویسکوزیته بالا
نیاز به
نگهداری
کار با محصولات
حساس
1 Wiped Thin Film
Evaporator
2 Finisher
Evaporator
3 Forced Circulation
Evaporator
4 Falling Film
Evaporator

سه ویژگی خاص و مشترک هر چهار نوع اواپراتور تغلیظ کننده ماشین سازی اعم از Wipe thin film، Finisher، Forced Circulation وFalling Film عبارت است از: راندمان بسیار بالا، اشغال حداقل فضا و پایداری فوق العاده. این سه ویژگی بیش از هر چیز مرهون دانش مهندسی سطح بالای به کار برده شده در طراحی این ماشین ها و همچنین تجربه طولانی ما در ساخت انواع اواپراتورهای تغلیظ کننده است. در طراحی اواپراتور تغلیظ کننده، مهندسان ما برای هر محصول طراحی بخصوصی که بالاترین راندمان را برای آن ماده به دست دهد، ارائه می دهند. مرحله طراحی معمولاً شامل انجام محاسبات سیالات، انتقال حرارت و انتقال جرم است. در مرحله بعدی، آزمایش ها بر روی یک نمونه آزمایشگاهی مبتنی بر محاسبات مرحله قبلی انجام می شود. پس از اطمینان از حصول بالاترین ضریب عملکرد دستگاه، مرحله تولید شروع می شود. در مرحله تولید، مجموعه ای عملیات ورق کاری و ماشین کاری توسط استادکاران و تکنسین های با تجربه این ماشین سازی به کار برده می شود تا دستگاه اواپراتور تغلیظ کننده تبدیل به ماشینی فوق العاده توانمند و پایدار شود که نیازهای مشتری اعم از این که در شاخه صنایع غذایی و تبدیلی یا دارویی و شیمیایی باشد، را به نحو احسن پاسخگو است.


مکانیزم عملکرد تقریباً تمامی اواپراتور های تغلیظ کننده این ماشین سازی بالابردن ضریب انتقال حرارت در سطح لایه مرزی محصول به منظور دستیابی به حداقل زمان ممکن برای انجام عملیات تبخیر مایعات است. تبخیر مایع باعث می شود تا بخش جامد باقی مانده و درصد آن افزایش یابد. البته عملکرد اواپراتورهای ماشین سازی بخصوص انواع Forced Circulation و Wiped Thin Film پیچیده تر از این است. در میان چهار نوع اپراتور تغلیظ کننده ساخت ماشین سازی مهندس محمدی، تنها نوع Finisher است که براساس سیستم بچ (غیرپیوسته) عمل می کند. سه نوع دیگر اواپراتورهای تغلیظ کننده ما یعنی انواع Wiped Thin Film Evaporator، Forced Circulation Evaporator و Falling Film Evaporator به صورت پیوسته عمل می کنند. تکنولوژی بالایی که در تمامی مراحل طراحی و ساخت اواپراتورهای این ماشین سازی به کار برده می شود باعث شده تا این ماشین ها در کنار راندمان های فوق العاده، قادر به غلبه به شرایط دشوار کاری مانند ناپایداری ورودی مواد اولیه و ناملایمات محیطی باشند. حداقل استهلاک و طول عمر بالای کاری ویژگی های دیگر این سری از تولیدات ماشین سازی مهندس محمدی است.

دستگاه اواپراتور تغلیظ کننده ساخت ماشین سازی مهندس محمدی

طی سه دهه گذشته تمرکز اصلی این ماشین سازی بر روی طراحی و ساخت اواپراتور های سری Wiped Thin Film، Forced Circulation بوده است. در حدود پانزده سال گذشته سری پرکاربرد Falling Film به دامنه محصولات اواپراتور های ما اضافه شد. در یک دهه گذشته اواپراتور خاص Finisher که برای تولید محصولات خاص با غلظت های بیش از 90 و 95 درصد (ماده جامد) کاربرد دارد به خانوانده تولیدات ما افزوده شد. هر یک از این چهار نوع اواپراتورهای ساخت ماشین سازی، مزایای خاص خود را دارد که آن را برای تولید برخی محصولات ایده آل کرده است. در حال حاضر، اواپراتورهای سری Wiped Thin Film بیشترین تمرکز این واحد ماشین سازی را به خاطر قابلیت های خاص خود در کار با دامنه گسترده ای از محصولات و دستیابی به غلظت های بسیار بالا به خود جلب کرده اند. اواپراتور های Forced Circulation نیز دومین محصول پرفروش در میان اواپراتورهای تغلیظ کننده این ماشین سازی هستند.


انواع اواپراتورهای تولید ماشین سازی
اواپراتور فیلم نازک پاک شونده
Wiped Thin Film Evaporator

اواپراتورهای تغلیظ کننده Wiped Thin Film Evaporator که به نام اواپراتور نوع Agitated Falling Film Evaporator نیز شناخته می شوند یکی از تولیدات تخصصی ماشین سازی مهندس محمدی در گروه ماشین آلات صنایع غذایی و دارویی هستند. این سری از اواپراتورهای ما، تغلیظ کننده هایی ایده آل برای مواد با ویژگی های حساس به گرما، ویسکوز (گرانروی بالا) و رسوب کننده هستند. در این سری اواپراتورهای ماشین سازی مجموعه ای از پره ها وجود دارد که درون جدار داخلی حرکت می کنند. دقت فوق العاده ای که در ساخت پره ها و بدنه این اواپراتورهای تغلیظ کننده اعمال می کنیم باعث شده تا دست یابی به راندمان های بالا به خصوص برای مواد ویسکوز تضمین کند. ویژگی دیگر این اواپراتورهای تغلیظ کننده توانایی فوق العاده آن ها در برابر پدیده هایی مانند گرفتگی و رسوب گذاری است.

Wiped Thin Film Evaporator اواپراتور تغلیظ ساخت ماشین سازی مهندس محمدی


اواپراتور پایان دهنده
Finisher Evaporator

اواپراتور تغلیظ کننده Finisher ماشین سازی مهندس محمدی، در واقع نوع بسیار خاصی از سری Wiped thin Film است که برای دستیابی به غلظت های فوق العاده بالا (بیش از 95 درصد) طراحی و ساخته شده است. این غلظت معمولاً برای تولید محصول جامد (اصطلاحاً بلوک و گرانول) کاربرد دارد. در این اواپراتورها قطعه متحرک (پره ها) تعبیه بسیار توانمند است به طوری که قادر ایجاد لایه مرزی حتی در غلظت هایی بالایی است که عملاً فرض مایع بودن محصول دیگر چندان صحیح نیست و ماده جامد محسوب می شود. راندمان بالا و پایداری فوق العاده آن هم در شرایط کاری دشواری مواد جامد و خمیری احتمالآً مهم ترین ویژگی این سری از اواپراتورهای تغلیظ کننده ماشین سازی مهندس محمدی است.

Finisher Evaporator اواپراتور ساخت ماشین سازی مهندس محمدی


اواپراتور گردش اجباری
Finisher Evaporator

دستگاه اواپراتور تغلیظ کننده Forced Circulation ماشین سازی مهندس محمدی، یک ماشین تغلیظ کننده عمومی پر کاربرد با هزینه به نسبت پایین برای طیف گسترده ای از محصولات است. در این سری از اواپراتورهای ما یک پمپ فشار بالای مولد جریان گردشی وجود دارد، که قلب مکانیزم تغلیظ محسوب می شود. فشار بالای ایجاد شده توسط پمپ محصول را وادار به عبور از میان مجموعه ای از لوله های می کند که منظور انتقال بیشترین مقدار نرخ حرارت طراحی و بهینه سازی شده اند. مهم ترین ویژگی این سری از اواپراتورهای ما مقابله با رسوب گذاری محصول است. محدود بودن قطعات متحرک ویژگی دیگر این سری از اواپراتورهای تغلیظ کننده ما است که آن را برای کار در شرایط دشوار محصولات ویسکوز مناسب می کند.

Forced Circulation Evaporator دستگاه اواپراتور ساخت ماشین سازی مهندس محمدی


اواپراتور فالینگ فیلم
Falling Film Evaporator

اواپراتور تغلیظ کننده های Falling Film احتمالاً رایج ترین نوع این سری از ماشین آلات هستند. این اواپراتور تغلیظ کننده های برای محصولاتی با ویسکوزیته پایین و حساس به حرارت مناسب هستند. احتمالاً مهم ترین ویژگی اواپراتور تغلیظ کننده های Falling Film نداشتن قطعه متحرک و قیمت به نسبت پایین آن ها است. به طور معمول از این اواپراتورها برای افزایش مقادیر بالای غلظت نمی توان استفاده کرد. اواپراتور تغلیظ کننده ماشین سازی به نحوی طراحی شده اند تا حد زیادی در برابر گرفتگی و پدیده هایی که باعث سوختگی محصول می شوند مقاوم باشند. اساس عملکرد اواپراتور های تغلیظ کننده این ماشین سازی عبور مواد تحت تاثیر نیروی ثقل خود بر روی جداره های داخلی لوله هایی است که وظیفه انتقال حرارت به محصول را بر عهده دارند.

Falling Film Evaporator دستگاه اواپراتور فالینگ فیلم ماشین سازی مهندس محمدی