ارتباط با ماشین سازی اخبار درباره ما تولیدات ماشین سازی صفحه اصلی


ماشین سازی مهندس محمدی | طراحی و ساخت ماشین آلات و خطوط تولید

فن سانتریفیوژ (Centrifugal fan)

تولید کننده فن سانتریفیوژ صنعتی

فن سانتریفیوژ صنعتی یکی از تولیدات مهم ماشین سازی مهندس محمدی طی چهار دهه گذشته بوده است. توان بالای طراحی مهندسی در کنار امکانات پیشرفته ساخت منجر شده تا فن سانتریفیوژ این واحد تبدیل به ماشین های پایدار، بدون هر گونه لرزش و ارتعاشات ناخواسته با بالاترین راندمان های ممکن شوند. چهل سال سابقه طراحی و ساخت فن های سانتریفیوژ ما در زمینه های مختلف کاری ثابت کرده است که این از سری از تولیدات ما ماشین آلاتی موفق و استثنایی در شاخه های مختلف صنعت هستند.

طراحی و ساخت فن سانتریفیوژ صنعتی

طراحی تخصصی فن سانتریفیوژ ما مطابق با نیازهای خط تولید منجر شده تا مشخصات این ماشین آلات مطابق با نیازهای مشتری باشد و نیازها را به نحو احسن پاسخگو باشند. طی چهار دهه گذشته تمرکز این ماشین سازی بر روی طراحی ساخت دو نوع فن سانتریفیوژ بکوارد و فوروارد بوده است. در این میان سری های پرفشار در هر دو نوع سهم بیشتری را به خود اختصاص دادند. تمامی فن های سانتریفیوژ این واحد چهار مرحله، محاسبات، طراحی مهندسی، شبیه سازی و بهینه سازی را طی می کنند. دو مرحله شبیه سازی و بهینه سازی در طی یک دهه گذشته به فرآیند تولید فن سانتریفیوژ این ماشین سازی اضافه شده اند که منجر شده تا طراحی این ماشین آلات دقیق تر و بهینه تر از همیشه (طی چهل سال سابقه تولید ما برای این ماشین آلات) شود.

کلاس کاری بالای فن سانتریفیوژ فشار قوی (فشار بالا) ما باعث شده تا این گروه به صورت گسترده برای انتقال مواد با جریان هوا (انتقال پنوماتیک مواد) به کار برده شوند. فن سانتریفیوژ انتقال پنوماتیک مواد ما عموماً در گروه 3000RPM تا 4500RPM هستند. طراحی دقیق و اختصاصی مطابق با نیاز فشار-دبی کاری لازم باعث شده تا این فن های سانتریفیوژ دمنده توانمند در تمامی پروژه های خود بسیار موفق باشند و نیازهای مشتریان اعم از این که فن سانتریفیوژ برای خشک کن استفاده شود و یا انتقال پنوماتیک مواد پودری و یا یک سیستم غبارگیر، به نحو احسن با بالاترین راندمان پاسخگوی مشتریان باشد. کلاس فن های 750RPM تا 2000RPM ما بیشتر با هدف تولید دبی بیشتر طراحی می شوند. کلاس فن سانتریفیوژ 2000RPM تا 3000RPM به سبب عمومی بودن، بیشترین تولید فن های سانتریفیوژ را در میان تولیدات ما به خود اختصاص داده است.

فن سانتریفیوژ دمنده و مکنده


انواع فن سانتریفیوژ ماشین سازی

قطر توربین (mm)
2000 - 400
اختلاف فشار (mm H2O)
1250 - 250
دبی (m2/Hr)
180,000 - 80,000
توان مصرفی (Kw)
220 - 2.2

فن های سانتریفیوژ ماشین سازی از طراحی های پره متفاوتی بهره می برند که هریک متناسب با نیاز مشتری انتخاب می شود. در این میان طرح فن سانتریفیوژ بکوارد و فوروارد بیشترین سهم از تولیدات انواع فن سانتریفیوژ این ماشین سازی را به خود اختصاص داده اند. اغلب طراحی فن سانتریفیوژ این ماشین سازی در دامنه گسترده اختلاف فشار 250 تا 1250 میلیمتر آب طراحی و ساخته می شوند. توان مصرفی فن سانتریفیوژ این ماشین سازی نیز بین 2.2 تا 220 کیلووات است. تکنولوژی سطح بالای به کار برده شده در ساخت و بالانس دینامیک پره های فن سانتریفیوژ این ماشین سازی در کنار طراحی مهندسی پیشرفته ای که به کار برده شده است، باعث شده تا این سری از ماشین آلات ما تبدیل به تجهیزات پایدار با حداقل ارتعاشات و صداهای مزاحم و بالاترین راندمان های ممکن شوند. دامنه کاربرد فن سانتریفیوژ این ماشین سازی بسیار گسترده است اما چهار کاربرد انتقال پنوماتیک، درایر-کولر، غبارگیر و کوره صنعتی رایج ترین زمینه های کاری فن های سانتریفیوژ طراحی و ساخته شده توسط این ماشین سازی طی سه دهه گذشته بوده است.

فن سانتریفیوژ آگزاست پر دبی

کاربرد فن سانتریفیوژ ماشین سازیفن سانتریفیوژ ماشین سازی
برای انتقال پنوماتیک

در میان انواع سیستم های انتقال مواد، سیستم انتقال پنوماتیک برای جابه جایی مواد جامد به شکل پودر و گرانول استفاده می شود. سیستم انتقال مواد پنوماتیک نیازمند وجود یک فن سانتریفیوژ با طراحی اختصاصی است با فشار بالا و دبی متناسب است. فن سانتریفیوژ ماشین سازی که برای سیستم انتقال پنوماتیک مواد طراحی و ساخته می شوند، به دو شیوه درخطوط انتقال محصول قرار می گیرند. روش اول، استفاده از فن سانتریفیوژ به عنوان مکنده مواد است، در این روش مواد از داخل فن سانتریفیوژ عبور می کنند. روش دوم، استفاده از فن سانتریفیوژ به عنوان دمنده و ورودی مواد پس از خروجی دمنده قرار دارد. هر یک از این دو روش مزایا و معایب خود را دارند. فن های سانتریفیوژ سیستم انتقال پنوماتیک این ماشین سازی برای ارائه بالاترین راندمان در هر دو روش طراحی و ساخته شده اند.

طراحی و ساخت فن سانتریفیوژ سیستم انتقال پنوماتیک


فن سانتریفیوژ ماشین سازی
برای درایر و کولر

ضریب انتقال حرارت جابه جایی پارامتر اصلی در طراحی داریر ها و کولر های صنعتی است. فن سانتریفیوژ نقش محوری در مهیا کردن ضریب انتقال حرارت مناسب، ایفا می کند. فن های سانتریفیوژ ماشین سازی به نحوی طراحی شده اند تا بالاترین راندمان ممکن در داریر و کولر را فراهم کنند. طراحی دقیق فن سانتریفیوژ برای یک دبی و فشار خاص در داریرها و کولرها باعث شده تا فن های سانتریفیوژ ماشین سازی بهترین عملکرد را برای این تجهیزات پرکاربرد نشان دهند. در کنار این، امکان تنظیماتی خاص که در برخی از فن های سانتریفیوژ کولر ها و خشک های ماشین سازی تعبیه شده، باعث شده تا این تجهیزات تبدیل به ماشین هایی بسیار انعطاف پذیر شوند که یک ویژگی مهم بخصوص برای درایر ها است.

طراحی و ساخت فن سانتریفیوژ درایر و کولر


فن سانتریفیوژ ماشین سازی
برای غبارگیر صنعتی

احتمالاً مهم ترین جز غبارگیر های صنعتی، سیستم مولد جریان هوا این تجهیزات است که فن سانتریفیوژ نقش آن را ایفا می کند. انواع غبارگیرهای ما اعم از سیکلون، بگ فیلتر و اسکرابر مجهز به فن های دمنده و مکنده قدرتمند طراحی و ساخته شده توسط این ماشین سازی هستند. طراحی سیستم های غبارگیر به خصوص انواع سیکلونی، حساسیت بسیار بالایی دارد. طراحی بهینه در کنار ساخت دقیق فن های سانتریفیوژ ماشین سازی باعث شده تا این ماشین آلات عملکرد بهینه خود را در سیستم های غبارگیر به خوبی نشان دهند. برای توضیح بیش تر باید گفت که فن سانتریفیوژ بر راندمان سیستم غبارگیر تا حد قابل توجهی تاثیر گذار است به طوری که می تواند که کارایی آن را تعیین کند. عملکرد فوق العاده فن سانتریفیوژ طراحی و ساخته توسط این ماشین در سیستم های غبارگیر مختلف، کارآمدی این ماشین آلات را اثبات کرده است.

طراحی و ساخت فن سانتریفیوژ غبارگیر صنعتی


فن سانتریفیوژ صنعتی
برای کوره صنعتی

کوره صنعتی تجهیزی بسیار پرکاربرد برای تامین حرارت در درایر (خشک کن) است. کوره های صنعتی ما با بهره مندی از طرح خلاقانه سیکلونی در کنار فن های سانتریفیوژ قدرتمند ساخت ماشین سازی، بالاترین راندمان ها را به مشتریان این تجهیزات ارائه می دهند. دمنده های توانمند ما با طراحی دقیق خود امکان دست یابی به تولید هوای گرم در کوره های سیکلونی را با مصرف حداقل انرژی فراهم کرده اند. طراحی متناسب فن سانتریفیوژ ما و در کنار طراحی بهینه کوره سیلونی منجر می شود تا لایه مرزی در حالت ایده آل خود به صورت تثبیت شده باقی بماند. فن های سانتریفیوژ ماشین سازی قابلیت های بالای خود را برای کوره های صنعتی به خوبی نشان داده اند. در برخی از کوره های سیکلونی ما، فن های ماشین ساری به صورت قابل تنظیم طراحی شده اند که انعطاف پذیری این تجهیزات را بیش از پیش افزایش داده است.

طراحی و ساخت فن سانتریفیوژ کوره صنعتی